ملات اپوکسی دوجزئی برای ترمیم و تعمیرسازه های بتنی

                                   

Add Your Heading Text Here

                                   

  ADMIX EM630ملات دو جزئی بر پایه اپوکسی های ترکیبی است که دارای کاربرد های متنوع بخصوص در بخش تعمیر، ترمیم و تقویت سازه های بتنی، نصب سنگ، کاشی و سرامیک مقاوم در برابر اسید، کاشت فولاد و بازسازی بناهای باستانی می باشد. 

موارد کاربرد

– تمامی موارد تعمیر و ترمیم سازه ای که امکان ماله کشی داشته باشند.

– تعمیر تمامی اجزای ساختمانی که تحت بارگذاری های مکرر یا لرزش هستند.

– تعمیر تیر و ستون های پیش تنیده یا مسلح شده.

– به منظور محافظت از سازه های بتنی در معرض عوامل مهاجم چون کلراید و سولفات.

– تعمیر سازه ای در مناطق صنعتی به ویژه آن هایی که در معرض روغن های معدنی و روغن هیدرولیک قرار دارند.

– تعمیرات سازه های ساحلی و دریایی.

– کاشت  میله های فولادی یا کامپوزیتی.

– نصب ضربه گیرها بر روی ستون ها و چسباندن درزگیر پل ها.

– اتصال و چسباندن قطعات بتنی به یکدیگر. 

مشخصات فنی

رنگ محصول مخلوط شده: خاکستری

وزن مخصوص: ‌1785 کیلوگرم در مترمکعب (پس از اختلاط)

قابلیت اشتعال:‌ غیرآتشزا

مقاومت فشاری 7 روزه: 60  مگا پاسکال (مطابق با ASTM D 695 )

زمان خشک شدن سطحی:‌

                حدود 7ساعت در 25 درجه سانتی گراد

                حدود 2 ساعت در 40 درجه سانتی گراد

زمان سخت شدن کامل:          

                   5 روز در 25 درجه سانتی گراد

                   3 روز در 40 درجه سانتی گراد

ویژگی ها:

 ADMIX EM630 ملات دو جزئی است که با اختلاط آن ها در محیط کارگاه آماده مصرف می شود. این محصول بر پایه رزین اپوکسی تولید شده و سرعت گیرش و سفت شدن آن خیلی بیشتر از ملات های پایه سیمانی است. زمان مصرف ملات مخلوط شده در دمای متعارف تا 45 دقیقه می باشد، اگرچه  زمان گیرش اولیه آن تحت تاثیر دمای محیط کار ممکن است بین 30 تا 90 دقیقه تغییر کند.

روش اجرا:

1- آماده سازی سطح:

قبل از استفاده از این محصول، سطوح را از وجود روغن،گرد وخاک، رنگ، ماده عمل آوری و دیگر آلودگی ها که باعث کاهش چسبندگی     می شوند پاک کنید. سطوح در معرض تعمیر بایستی کاملا تمیز و خشک باشند. چنانچه نیاز به ترمیم محل های آسیب دیده باشد لازم است این مناطق تا عمق تخریب بریده شود و  تا جای ممکن شکل تیزگوشه و مربعی داشته باشند.

در صورت مشاهده آرماتورهای زنگ زده ابتدا از سلامت درونی آن اطمینان یافته سپس نسبت به زنگ زدایی توسط یکی از روشهای برس زنی یا ماسه پاشی اقدام نمایید تا سطح فولاد تمیز نمایان شود. محافظت مضاعف آرماتورها توسط پوشش های مخصوص ضروری است.

2- اختلاط:

 ADMIX EM630 در دو ظرف مجزا شامل رزین اصلی و واکنش گر تحویل می شود. تمامی محتویات ظرف واکنش گر را درون ظرف رزین اصلی ریخته و به کمک مخلوط کن دستی دو جزء را به خوبی مخلوط نمایید به گونه ای که رنگ مخلوط حاصل شده کاملا یکنواخت و خاکستری شود. اکنون محصول آماده استفاده است و می توان آن را در زمان توصیه شده مصرف کرد.

با توجه به حساسیت محصولات پایه اپوکسی به دما، لازم است قبل از اختلاط دو جزء با یکدیگر آن ها را برای مدتی در مکانی با دمای بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد قرار دهید تا دمای محصول نیز به این مقدار برسد.

بسته بندی:

ADMIX EM630 در دو ظرف پلی اتیلنی با وزن مجموع 3 کیلوگرم عرضه می شود.

انبارداری:

این محصول را درمکان سرپوشیده و به دور از تابش خورشید و بارندگی در دمای 20 تا 25 درجه سانتی گراد بر روی پالت نگه داری نمایید. در این شرایط عمر مفید محصول حدود 8 ماه است.

احتیاط و ایمنی:

همانند تمامی محصولات پایه اپوکسی، ADMIX EM630 نیز ممکن است باعث آسیب شود. در هنگام کار از وسایل حفاظت فردی مانند دستکش، کلاه و عینک ایمنی استفاده نمایید. درصورت تماس احتمالی با چشم ها بلافاصله آن را به مدت 15 دقیقه با آب شستشو داده و به پزشک مراجعه نمایید. در صورت تماس با پوست آن را به دقت بشویید.

مراقبت از وسایل کار:

در اتمام هر مرحله از کار می بایستی ابزار کار را با تینرفوری یا حلال 410 شستشو داد. 

تایيديه کيفيت

تمام محصولاتی که توسط شرکت دماوند سفید توليد و عرضه می شوند، تحت کنترل بخش کنترل کیفی این شرکت و مطابق با استانداردهای کيفی بين المللی می باشند.

در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان این شرکت با تلفن 88678881 یا پست الکترونیکی info@white-damavand.ir تماس بگیرید.