افزودنی تسریع کننده گیرش بتن و ملات

                                   

Admix AC470

                                   

Admix AC470 تسریع کننده زمان گیرش سیمان است و به صـورت مایع غلیظ عرضه می شود. ازاین محصول برای کسب مقاومت های زودرس یا گیرش سریع بتن و دوغاب استفاده می شود. زمان افزودن این ماده در آخرین لحظه اختلاط دوغاب و در بتن پاششی در سر لوله بتن پاش می باشد.

موارد کاربرد

Admix AC470 در هرجايی که مقاومت های اوليه زياد یا اجرای لايه های ضخيم احتياج باشد به کار می رود مانند:‌

  • نگه داري موقت يا دائمي در تونل ها و سازه های زیر زمینی
  • تثبيت صخره ها در راه سازی و معادن
  • تزریق دوغاب در زمين هاي ضعيف و سست
  • تثبيت سطوح شيبدار
  • دوغاب مصرفي در حفاري با TBM يا تزريق دوغاب سيمان و بتن کفي برای پر کردن پشت سازه های بتنی
مشخصات فنی

شکل ظاهري: مايع غليظ

رنگ: ابری تا طوسی کمرنگ

وزن مخصوص در 20 درجه سانتي گراد: 1.4 گرم در ميلي ليتر

عدد قلیایی: 12.5 تا 13

مقدار کلرايد : کمتر از 1/0 درصد

نکات اجرایی:

پیشنهاد می شود از سیمان تازه استفاده کنید زیرا سیمان کهنه اثرات منفی در مختصات گیرش مخلوط بتنی به وجود می آورد. این محصول به نوع سیمان حساس است. با برخی سیمان ها گیرش خیلی کند می شود. پیشنهاد می شود از سیمان پرتلند استفاده نمایید که به طور معمول گیرش سریعتری از برخی سیمان های ترکیبی و ضد سولفات دارد. Admix AC470 تاثیرخوبی برسیمان های مخلوط شده با خاکستر بادی و سرباره دارد ولی در همه موارد به طورجدی توصیه می شود آزمایش های مقدماتی برای بدست آوردن زمان گیرش و مقاومت 24 ساعته با سیمان مصرفی در طرح انجام پذیرد.

 

طرح اختلاط:

در طرح اختلاط بتن پاشی به روش مرطوب که از  Admix AC470 به عنوان زود گیرکننده استفاده می شود، نسبت آب به سیمان (تمام مواد سیمانی) بایستی کمتر از 5/0 و در صورت امکان کمتر از 45/0 باشد. اگر هدف کسب مقاومت های بسیار زودرس باشد بهتر است نسبت آب به سیمان 4/0 و یا کمتر درنظر گرفته شود. هرچه نسبت آب به مواد سیمانی کمتر باشد گیرش سریعتر اتفاق می افتد، زودگیرکننده کمتری مصرف می شود و می توان لایه های ضخیم تری را اجرا کرد.

 

مقدارمصرف:

مقدار مصرف با انجام آزمایش در هر پروژه تعیین می شود و قابل تعمیم به پروژه دیگر نیست. محدوده مصرف آزمایش شده بین 2 تا 7 درصد وزن سیمان می باشد که بستگی به زودگیری مورد نیاز، نوع سیمان و نسبت آب به سیمان دارد.

 

بسته بندی:

Admix AC470 در گالن های 30 و بشکه های 250 کیلوگرمی عرضه می شود.

 

انبارداری:

Admix AC470  بایستی در ظروف اصلی خود و در دمای بیشتر از 5+ درجه سانتی گراد و در محیط سربسته نگه داری شود. عمر مفید این محصول 12 ماه است.

عدم رعایت شرایط انبارداری مناسب ممکن است باعث آسیب دیدن محصول و یا ظرف آن شود. برای کسب اطلاع ا ز روش انبارداری مناسب با بخش فنی شرکت دماوند سفید تماس حاصل نمایید.

 

نکات ایمنی:

Admix AC470 محتوی مواد قلیایی است و در هنگام کار لازم است از وسایل حفاظت فردی مانند عینک، ماسک، دستکش و لباس کار استفاده شود. در صورت تماس با چشم ها یا پوست بلافاصله آن را با آب فراوان شستشو دهید.

تایيديه کيفيت

تمام محصولاتی که توسط شرکت دماوند سفید توليد و عرضه می شوند، تحت کنترل بخش کنترل کیفی این شرکت و مطابق با استانداردهای کيفی بين المللی می باشند.

در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان این شرکت با تلفن 88678881 یا پست الکترونیکی info@white-damavand.ir تماس بگیرید.

انتخاب زبان

لطفاً زبان سایت را انتخاب کنید
Go to Top