پودر سخت کننده سطح به روش خشکه پاشی

                                   

Add Your Heading Text Here

                                   

DS671  پودر آماده مصرف برای خشکه پاشی روی سطح بتن تازه به منظور افزایش مقاومت سایشی می باشد. این محصول متشکل از سنگدانه های معدنی بسیار سخت، سیمان پرتلند و افزودنی های شیمیایی است و پس از اجرا بر روی سطح پایداری آن را در برابر عوامل جوی، فرسایش و نفوذ مایعات افزایش می دهد. 

موارد کاربرد

– کف سازی سالن ها و محوطه کارخانه های صنعتی.

– پارکینگ و محل استقرار ماشین آلات.

– سکوهای بارگیری و سوخت گیری خودروها.

– سرد خانه صنعتی، تعمیرگاه و کارواش

– نیرو گاه و محل نصب توربین و ژنراتور.

– انبار و آشیانه هواپیما.

– محل فرود و برخواستن هلیکوپتر. 

مشخصات فنی

شکل ظاهری: پودر خاکستری، سبز، آبی، قرمز و زرد
وزن مخصوص پودر خشک: 1.4 کیلوگرم در لیتر
مقاومت سایشی: بیش از 160% بتن بستر

ویژگی ها:

 ADMIX DS671 این محصول در کارخانه آماده می شود و دارای یک نواختی ثابت است و در نتیجه سطحی یک پارچه ایجاد می کند.  وجود سنگدانه های بسیار سخت معدنی در این محصول باعث پایداری بسیار زیاد سطح در برابر سایش می شود، ضمن اینکه افزودنی های شیمیایی موجود در آن مقاومت سطح در برابر ضربات مکانیکی و نفوذ روغن و مایعات مخرب را افزایش می دهد. این محصول پس از اجرا تبدیل به بخشی از بتن بستر می شود و نیاز به اجرای مجدد ندارد.

روش اجرا:

بتن بستر بایستی بر اساس دستورالعمل های ACI 201 – 2R77 & ACI 302 -1 R-89   با طرح اختلاط مناسب تولید و اجرا شود. نسبت آب به سیمان، مقدار سیمان و میزان روانی نباید کمتر از حداقل نیاز های استاندارد باشد. طرح اختلاط بتن مناسب  برای خشکه پاشی به شرح زیر است:

سیمان:  حداقل 320 کیلوگرم در متر مکعب

نسبت آب به سیمان:  بین 40 تا 50 درصد

اسلامپ:  75 تا 85 میلی متر

مقاومت فشاری: حداقل 31 نیوتن بر میلی متر مربع

بتن نباید جداشدگی یا آب انداختگی داشته باشد و همچنین نباید بیشتر از 3% در آن هوا موجود باشد. برای کارایی هر چه بهتر استفاده از افزودنی های کاهنده آب در بتن پیشنهاد می شود. ضخامت بتنی که بر روی آن ADMIX DS671 اجرا می شود باید حداقل 80  میلی متر باشد. بعد از بتن ریزی، بتن را ویبره کرده و با استفاده از شمشه آن را تراز کنید.

سطح بتن را توسط ماله چوبی تراز نهایی کنید ولی از صیقلی شدن زیاد پرهیز شود. پودر خشکه پاشی را در کناره های قطعات اجرایی ( مکان هایی که درز های اجرایی و انبساطی طراحی شده اند) به پهنای تقریبا 80 میلی متر بپاشید. با استفاده از ماله چوبی آنها را صاف کنید، سپس اقدام به پاشیدن پودر بر روی بقیه سطح نمایید. بهترین زمان خشکه پاشی وقتی است که سطح بتن نه خشک و نه زیاد مرطوب باشد. دمای محیط عامل اصلی تعین کننده این زمان است.  به طور معمول در دماهای 35 تا 45 درجه سانتی گراد زمان 30 تا 40 دقیقه پس از بتن ریزی پیشنهاد می شود. این مدت در دماهای کمتر از 35 سانتی گراد طولانی تر خواهد بود.

توجه:

از اجرای خشکه پاشی در معرض تابش مستقیم خورشید یا وزش باد شدید پرهیز شود زیرا باعث خشک شدن سریع سطح بتن و پوسته شدن لایه خشکه پاشی می شود.

با استفاده از زیرپایی بلند مواد را با دست بر روی سطح بتن مرطوب بپاشید. اجرای خشکه پاشی بایستی بسیار دقیق و به ترتیب زیر انجام شود:

  1. دو سوم از پودر مورد نیاز را با اطمینان از پخش یک نواخت آن بر روی سطح بتن بپاشید.
  2. فرصت دهید تا پودر خشکه پاشی رطوبت سطح را جذب کند و رنگ تیره یکپارچه ای رویت شود.
  3. با استفاده از ماله چوبی سطح را ماله کشی کنید تا از امتزاج پودر با شیرابه سطح بتن بستر اطمینان حاصل کنید.
  4. باقیمانده پودر را  بطور یکنواخت روی سطح بپاشید و بعد از آنکه رنگ سطح تیره شد مجدد با ماله چوبی سطح را ماله کشی کنید.
  5. وقتی که سطح آنقدر سخت شده تا بتواند وزن انسان را تحمل کرده و فقط ردپای او فرورفتگی کمی پدید آورد، اقدام به ماله کشی با استفاده از ماله پروانه ای (یا ماله الکتریکی) کنید.
  6. اگر صافکاری نهایی با استفاده از ابزار دستی چون ماله فلزی انجام می شود، این عمل باید تا قبل از اینکه بتن در برابر تردد اشخاص سخت شود انجام پذیرد.

مقدار استفاده:

مقدار مصرف پودر خشکه پاشی بستگی به نوع کاربری کف اجرا شده دارد. برای کاربرد های سبک 5 تا 7 کیلو گرم و برای کاربرد های سنگین 7 تا 9 کیلو گرم در متر مربع توصیه می شود.

عمل آوری:

با توجه به اینکه سطح نهایی کاملا خشک خواهد بود، عمل آوری بسیار ضروری است. استفاده از آب تمیز و پوشش نایلونی برای عمل آوری توصیه می شود. به ویژه در دمای زیاد محیطی انجام عمل آوری با دقت بیشتری انجام پذیرد. در هر حال سطح اجرا شده بایستی به مدت 7 روز کاملا مرطوب نگاه داشته شود تا از بروز ترک های سطحی جلوگیری به عمل آید.

بسته بندی:

ADMIX DS671 در کیسه های پلاستیکی 25 کیلوگرمی عرضه می شود.

انبارداری:

این محصول را درمکان سرپوشیده و به دور از تابش خورشید، بارندگی، رطوبت و بر روی پالت نگه داری نمایید. از انباشتن کیسه ها بر روی هم و فشار زیاد پرهیز شود. عمر مفید محصول حدود 12 ماه است اگر در شرایط مناسب و درکیسه های اصلی نگه داری شود.

احتیاط و ایمنی:

همانند تمامی محصولات پایه سیمانی  ADMIX DS671 نیز ممکن است باعث آسیب شود. در صورت تماس احتمالی با چشم ها بلافاصله آن را به مدت 15 دقیقه با آب شستشو داده و به پزشک مراجعه نمایید. در صورت تماس با پوست آن را به دقت بشویید.

مراقبت از وسایل کار:

در اتمام هر مرحله از کار می بایستی ابزار کار را با آب شستشو داد.

تایيديه کيفيت

تمام محصولاتی که توسط شرکت دماوند سفید توليد و عرضه می شوند، تحت کنترل بخش کنترل کیفی این شرکت و مطابق با استانداردهای کيفی بين المللی می باشند.

در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان این شرکت با تلفن 88678881 یا پست الکترونیکی info@white-damavand.ir تماس بگیرید.