پودر سخت کننده سطح به روش خشکه پاشی

                                   

Admix DS670

                                   

ADMIX DS670  پودر آماده مصرف برای خشکه پاشی روی سطح بتن تازه به منظور افزایش مقاومت سایشی می باشد. این محصول متشکل از گرانول های بسیار سخت صنعتی، سیمان پرتلند و افزودنی های شیمیایی است و پس از اجرا بر روی سطح پایداری آن را در برابر عوامل جوی، فرسایش و نفوذ مایعات افزایش می دهد.

موارد کاربرد

– کف سازی سالن ها و محوطه کارخانه های صنعتی.

– پارکینگ و محل استقرار ماشین آلات.

– سکوهای بارگیری و سوخت گیری خودروها.

– سرد خانه صنعتی، تعمیرگاه و کارواش

– نیروگاه و محل نصب توربین و ژنراتور.

– انبار و آشیانه هواپیما.

– محل فرود و برخواستن هلیکوپتر.

مشخصات فنی

شکل ظاهری: پودر خاکستری

وزن مخصوص پودر خشک:  1.5 کیلوگرم در لیتر

مقاومت سایشی: بیش از 200% بتن بستر 

روش اجرا:

بتن بستر بایستی بر اساس دستورالعمل های ACI 201 – 2R77 & ACI 302 -1 R-89   با طرح اختلاط مناسب تولید و اجرا شود. نسبت آب به سیمان، مقدار سیمان و میزان روانی نباید کمتر از حد اقل نیازهای استاندارد باشد. طرح اختلاط بتن مناسب برای خشکه پاشی به شرح زیر است:

سیمان:  حداقل 320 کیلوگرم در مترمکعب

نسبت آب به سیمان:  بین 40 تا 50 درصد

اسلامپ:  75 تا 85 میلی متر

مقاومت فشاری: حداقل 31 نیوتن بر میلی متر مربع

بتن نباید جداشدگی و یا آب انداختگی داشته باشد و همچنین نباید بیشتر از 3% در آن هوا موجود باشد. برای کارایی هر چه بهتر استفاده از افزودنی های کاهنده آب در بتن پیشنهاد می شود. ضخامت بتنی که بر روی آن ADMIX DS670 اجرا می شود باید حداقل 80      میلی متر باشد. بعد از بتن ریزی، بتن را ویبره کرده و با استفاده از شمشه آن را تراز کنید.

سطح بتن را توسط ماله چوبی تراز نهایی کنید ولی از صیقلی شدن زیاد پرهیز شود. پودر خشکه پاشی را در کناره های قطعات اجرایی ( مکان هایی که درز های اجرایی و انبساطی طراحی شده اند) به پهنای تقریبا 80 میلی متر بپاشید. با استفاده از ماله چوبی آنها را صاف کنید سپس اقدام به پاشیدن پودر بر روی بقیه سطح نمایید. بهترین زمان خشکه پاشی وقتی است که سطح بتن نه خشک و نه زیاد مرطوب باشد. دمای محیط عامل اصلی تعین کننده این زمان است.  به طور معمول در دماهای 35 تا 45 درجه سانتی گراد زمان 30 تا 40 دقیقه پس از      بتن ریزی پیشنهاد می شود. این مدت در دماهای کمتر از 35 سانتی گراد طولانی تر خواهد بود.

توجه:

از اجرای خشکه پاشی در معرض تابش مستقیم خورشید یا وزش باد شدید پرهیز شود زیرا باعث خشک شدن سریع سطح بتن و پوسته شدن لایه خشکه پاشی می شود.

با استفاده از زیرپایی بلند مواد را با دست بر روی سطح بتن مرطوب بپاشید. اجرای خشکه پاشی بایستی بسیار دقیق و به ترتیب زیر انجام شود:

  1. دو سوم از پودر مورد نیاز را با اطمینان از پخش یکنواخت آن بر روی سطح بتن بپاشید.
  2. فرصت دهید تا پودر خشکه پاشی رطوبت سطح را جذب کند و رنگ تیره یکپارچه ای رویت شود.
  3. با استفاده از ماله چوبی سطح را ماله کشی کنید تا از امتزاج پودر با شیرابه سطح بتن بستر اطمینان حاصل کنید.
  4. باقیمانده پودر را بطور یکنواخت روی سطح بپاشید و بعد از آنکه رنگ سطح تیره شد مجدد با ماله چوبی سطح را ماله کشی کنید.
  5. وقتی که سطح آنقدر سخت شده تا بتواند وزن انسان را تحمل کرده و فقط ردپای او فرورفتگی کمی پدید آورد، اقدام به ماله کشی با استفاده از ماله پروانه ای (یا ماله الکتریکی) کنید.
  1. اگر صافکاری نهایی با استفاده از ابزار دستی چون ماله فلزی انجام می شود، این عمل باید تا قبل از اینکه بتن در برابر تردد اشخاص سخت شود انجام پذیرد.

مقدار استفاده:

مقدار مصرف پودر خشکه پاشی بستگی به نوع کاربری کف اجرا شده دارد. برای کاربرد های سبک 5 تا 7 کیلوگرم و برای کاربرد های سنگین 7 تا 9 کیلوگرم در مترمربع توصیه می شود.

عمل آوری:

با توجه به اینکه سطح نهایی کاملا خشک خواهد بود، عمل آوری بسیار ضروری است. استفاده از آب تمیز و پوشش نایلونی برای عمل آوری توصیه می شود. به ویژه در دمای زیاد محیطی انجام عمل آوری با دقت بیشتری انجام پذیرد. در هر حال سطح اجرا شده بایستی به مدت 7 روز کاملا مرطوب نگاه داشته شود تا از بروز ترک های سطحی جلو گیری به عمل آید.

بسته بندی:

ADMIX DS670 در کیسه های پلاستیکی 25 کیلوگرمی عرضه می شود.

انبارداری:

این محصول را درمکان سرپوشیده و به دور از تابش خورشید، بارندگی، رطوبت و در روی پالت نگه داری نمایید. از انباشتن کیسه ها بر روی هم و فشار زیاد پرهیز شود. عمر مفید محصول حدود 12 ماه است اگر در شرایط مناسب و درکیسه های اصلی نگه داری شود.

احتیاط و ایمنی:

همانند تمامی محصولات پایه سیمانی  ADMIX DS670 نیز ممکن است باعث آسیب شود. در صورت تماس احتمالی با چشم ها بلافاصله آن را به مدت 15دقیقه با آب شستشو داده و به پزشک مراجعه نمایید. در صورت تماس با پوست آن را به دقت بشویید.

مراقبت از وسایل کار:

در اتمام هر مرحله از کار می بایستی ابزار کار را با آب شستشو داد. 

تایيديه کيفيت

تمام محصولاتی که توسط شرکت دماوند سفید توليد و عرضه می شوند، تحت کنترل بخش کنترل کیفی این شرکت و مطابق با استانداردهای کيفی بين المللی می باشند.

در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان این شرکت با تلفن 88678881 یا پست الکترونیکی info@white-damavand.ir تماس بگیرید.