فرا روان کننده بتن بر پایه پلی کربکسیلیک اتر با خاصیت حفظ کارایی خیلی طولانی

                                   

Add Your Heading Text Here

                                   

Admix SR340 برای بتن ریزی در دماهای بسیار گرم یا حمل و نقل های طولانی طراحی شده است. این محصول قادر است کارایی بتن را برای زمان طولانی حفظ نماید و از بروز درذ های سرد در بتن ریزی های ناپیوسته جلوگیری نماید. ضمن اینکه برای مصرف در بتن های توانمند که نیازمند کسب مقاومت های زیاد و عملکرد خوب هستند مناسب است، این محصول فاقد کلر بوده مطابق با استاندارد ASTM C-494 Type B,D,G ، استاندارد ملی ایران به شماره 2930 و سایر استانداردهای بین المللی تولید می شود و با انواع سیمان ها سازگار است. بدیهی است با توجه به تنوع ویژگی های سیمان و سنگدانه در هر پروژه، انجام آزمایش های اولیه ضروری است.

موارد کاربرد

فوق روان کننده های متداول که به طور عموم بر پایه ملامین فرمالدئید و یا نفتالین سولفونات هستند، در هنگام اختلاط جذب ذرات سیمان می شوند و در لحظات اولیه آبگیری سیمان،  این گروه از پلیمرها بار منفی ذرات سیمان را افزایش داده و باعث  پخش شدن آنها می شوند.

Admix SR340 با فوق روان کننده های متداول در عمل تفاوت می کند، بدین ترتیب که پایه این محصول پلی کربکسیلیک اتر بوده و دارای زنجیره های جانبی ملکولی نیز می باشد. در شروع آب گیری همانند فوق روان کننده های متداول با افزایش الکتریسیته ساکن ذرات سیما نرا به خوبی پخش می کند. در ادامه حضور زنجیره های جانبی باعث ممانعت شدید از تجمع مجدد ذرات سیمان می شوند و کماکان آن ها را به صورت مجزا و پخش شده نگه  می دارند. این رفتار پدیدآورنده  بتنی روان حتی در مقادیر آب بسیار کم می باشد.

مشخصات فنی

شکل ظاهری: مایع روان

رنگ: قهوه ای تیره

وزن مخصوص: 1.08 تا  1.1 گرم در سانتی متر مکعب در 20 درجه سانتی گراد

عدد قلیایی: 6-5

 

موارد کابرد:

خاصیت عالی پخش کنندگی سیمان توسط Admix SR340 ،آن را تبدیل به افزودنی ایده آل برای تولید بتن های توانمند نموده است، به خصوص در طرح هایی که نسبت آب به سیمان خیلی کم باشد می توان به کمک این محصول بتن روانی تولید نمود که به آسانی قالب پذیر است و بدون نیاز به ویبره تمامی نقاط قالب را پر کرده و فاقد حباب های درشت باشد.

تاثیر بر روی بتن سخت شده:

علاوه بر اثرات این افزودنی بر بتن تازه که در هنگام ساخت و ریختن بتن کاملأ چشمگیر است، تاثیر مطلوبی نیز بر بتن سخت شده دارد. از آن جمله: افزایش مقاومت فشاری در درازمدت، افزایش مقاومت خمشی، بهبود مدول الاسیتیسیته، بهبود چسبندگی به آرماتورها و فولاد، مقاومت بهتر در برابر کربناسیون، نفوذپذیری کمتر، پایداری بهتر در برابر عوامل آسیب رسان محیطی، کاهش انقباض و خزش، و دوام بیشتر.

بسته بندی:

Admix SR340 در بشکه های220 و 1100کیلوگرمی یا تانکر های بزرگ عرضه می شود.

سازگاری:

این محصول با هیچ افزودنی دیگری نباید مخلوط شود مگر اینکه توسط متخصصین شرکت دماوند سفید تایید شده باشد.

در یورت نیاز به استفاده از چند افزودنی لازم است هر یک به طور جداگانه به مخلوط بتن اضافه شوند. این افزودنی برای مخلوط های بتنی حاوی میکروسیلیس، خاکستر بادی و سیمان های امیخته و پوزولانی مناسب است.

 مقادیر مصرف:

مصرف متداول Admix SR340  بین 0.5 تا 1.5 درصد وزن سیمان (مجموع مواد سیمانی) می باشد. مقادیر خارج از این محدوده به شرط انجام آزمایشات کارگاهی مجاز است.

راهنمایی برای مصرف:

Admix SR340 افزودنی آماده مصرف است و باید در زمان ساخت بتن اضافه شود. تاثیر بهتر آن زمانی است که حدود 70 تا 80 درصد آب مصرفی اضافه شده باشد. هرگز این محصول را به مصالح خشک اضافه نکنید. اختلاط کامل بایستی انجام شود و برای این منظور پس از افزودن Admix SR340 به مدت 60 ثانیه با دور تند مخلوط را هم بزنید. بروز پدیده آب انداختگی مربوط به ضعف دانه بندی مصالح است و با افزایش ریز دانه ها (فیلرها) مرتفع می شود.

انبارداری:

Admix SR340 بایستی در ظروف اصلی خود  و در دمای بیش از +5 درجه سانتی گراد، به دور از تابش مستقیم نور خورشید و در مکان سرپوشیده نگه داری شود. در صورت یخ زدن می توانید آن را به آرامی گرم نموده و بهم بزنید تا دوباره بازیافت شود. عدم شرایط انبارداری مناسب ممکن است باعث آسیب دیدن محصول و یا ظرف آن شود. برای کسب اطلاع از روش انبارداری مناسب با بخش فنی شرکت دماوند سفید تماس حاصل نمایید.

نکات ایمنی:

Admix SR340 محتوی هیچ ماده خطرناکی نمی باشد. وبرای آگاهی بیشتر به بروشور ایمنی محصول مراجعه فرمایید.

تایيديه کيفيت

تمام محصولاتی که توسط شرکت دماوند سفید توليد و عرضه می شوند، تحت کنترل بخش کنترل کیفی این شرکت و مطابق با استانداردهای کيفی بين المللی می باشند.

در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان این شرکت با تلفن 88678881 یا پست الکترونیکی info@white-damavand.ir تماس بگیرید.