افزودنی هوازا برای تولید حباب های میکرونی

                                   

Admix MA410

                                   

Admix MA410 یک افزودنی مایع است که باعث ایجاد حباب های میکرونی در بتن می شود. این محصول بر اساس استاندارد ASTM C 260-86&AASHTOM-154  و استاندارد ملی ایران به شماره 2930 تولید می شود و با انواع سیمان ها سازگار است.

بدیهی است با توجه به تنوع ویژگی های سیمان و سنگدانه ها، برای کسب درصد حباب مورد نیاز انجام آزمایش های کارگاهی برای هر پروژه ضروری است.

چگونگی عملکرد Admix MA410 در بتن

این محصول با ایجاد حباب های میکرونی به قطر 40 تا 50 میکرون که به طورمنظم بافواصل200 تا 250 میکرون در تمامی جسم بتن تشیل می شوند، بتن را در برابر چرخه های یخ و ذوب مقاوم می سازد و از فرسایش تدریجی آن جلوگیری می کند. علاوه بر آن کارپزیری و پمپ شدن بتن را تسهیل می نماید. این خاصیت در بتن هایی که دانه بندی مناسبی ندارند اهمیت زیادی دارد.

مشخصات ظاهری

شکل ظاهری: مایع روان

رنگ: کهربایی

وزن مخصوص: 0/1 تا 02/1 گرم در سانتی متر مکعب در 20 درجه سانتیگراد

عدد قلیایی: 7 تا 8

مقدار کلر: کمتر از 1/0 درصد

موارد کاربرد:

مهمترین کاربرد Admix MA410 در تولید بتن هایی است که در معرض خیس شدن و یخ زدن قرار دارند، مانند بدنه سدهای بتنی و جداول جاده ای. روکش بتنی جاده ها بخصوص در مناطق کوهستانی و سرد سیرکه همواره در معرض فرسایش قرار دارند استفاده از حباب ساز در تولید این بتن ها ضروری است.

 

تاثیر بر روی بتن سخت شده:

علاوه بر اثرات این افزودنی بر بتن تازه که به آن ها اشاره شد،دوام بتن سخت شده را نیز افزایش می دهد. نفوذ پذیری آن را کاهش داده و پایداری بتن در برابر عوامل جوی راافزایش می دهد.

بسته بندی:

Admix MA410 در بشکه های 220 و 1100 کیلوگرمی یا تانکرهای بزرگ عرضه می شود.

سازگاری:

این محصول با  هیچ افزودنی دیگری نباید مخلوط شود  مگر اینکه توسط متخصصین شرکت  دماوند سفید  تایید شده  باشد .

در صورت نیاز به استفاده از چند افزودنی لازم است هر یک به طور جداگانه به مخلوط بتن اضافه شوند. این افزودنی برای مخلوط های بتنی حاوی میکروسیلیس، خاکستربادی و سیمان های آمیخته و پوزولانی مناسب است.

مقادیر مصرف:

مصرف متداول Admix MA410 بین20 تا 80 میلی لیتر برای 100 کیلوگرم سیمان (مجموع مواد سیمانی) می باشد. مقادیر خارج از این محدوده به شرط انجام آزمایشات کارگاهی مجاز است.

توجه:

مصرف بیش از  اندازه این افزودنی  باعث ایجاد حباب اضافی در بتن و در نتیجه کاهش وزن مخصوص و مقاومت فشاری می شود. اگرچه برای تولید بتن های سبک میتوان مقادیر بیشتری از این افزودنی را مصرف نمود.

راهنمایی برای مصرف:

Admix MA410 یک افزودنی آماده مصرف است و باید در زمان ساخت بتن اضافه شود. تاثیر بهتر آن زمانی است که حدود 70 تا 80 درصد آب مصرفی اضافه شده باشد. هرگز این محصول را به مصالح خشک اضافه نکنید. از اختلاط اضافی بتن پرهیز شود زیرا باعث خارج شدن حباب های میکرونی می شود.

انبارداری:

  Admix MA410 بایستی در ظرووف اصلی خود و در دمای بیش از 5+ درجه سانتی گراد ، به دور از تابش مستقیم نور خورشید و در مکان سرپوشیده نگه داری شود. در صورت یخ زدن می توانید آن را به آرامی گرم نموده و بهم بزنید تا دوباره بازیافت شود. عدم رعایت شرایط انبارداری مناسب ممکن است باعث آسیب دیدن محصول و یا ظرف آن شود. برای کسب اطلاع از روش انبارداری مناسب با بخش فنی شرکت دماوند سفید تماس حاصل فرمایید.

نکات ایمنی:

Admix MA410 محتوی هیچ ماده خطر ناکی نمی باشد. و برای آگاهی بیشتر به بروشور ایمنی محصول مراجعه فرمایید.

تایيديه کيفيت

تمام محصولاتی که توسط شرکت دماوند سفید توليد و عرضه می شوند، تحت کنترل بخش کنترل کیفی این شرکت و مطابق با استانداردهای کيفی بين المللی می باشند.

در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان این شرکت با تلفن 88678881 یا پست الکترونیکی info@white-damavand.ir تماس بگیرید.