فرا روان کننده بتن بر پایه پلی کربکسیلیک اتر برای کسب مقاومت های زودرس

                                   

Admix HE310

                                   

Admix HE310 فرا روان کننده بتن که برای دستیابی به مقاومت های اولیه در کوتاه مدت طراحی شده است. از این افزودنی در تولید قطعات پیش ساخته بتنی و بتن ریزی در دمای سرد، یا در زمانی که نیاز به باز کردن زود هنگام قالب باشد استفاده می شود. این محصول فاقد کلر بوده و مطابق با استاندارد  ASTM C-494 type A,E، استاندارد ملی ایران به شماره 2930 و سایر استاندارد های بین المللی تولید می شود و با انواع سیمان ها سازگار است. بدیهی است با توجه به تنوع ویژگی های سیمان و سنگدانه در هر پروژه، انجام آزمایش های اوله ضروری است.

چگونگی عملکرد Admix HE310 در بتن

فوق روان کننده های متداول که به طور عموم بر پایه ملامین فرمالدئید و یا نفتالین سولفونات هستند در هنگام اختلاط جذب ذرات سیمان می شوند و در لحظات اولیه آب گیری سیمان، این گروه از پلیمر ها بار منفی ذرات سیمان را افزایش داده و باعث پخش شدن آنها می شوند.

Admix HE310 با فوق روان کننده های متداول در عمل متفاوت می کند، بدین ترتیب که پایه این محصول پلی کربکسیلیک اتر بوده و دارای زنجیره های جانبی ملکولی نیز می باشد. در شروع آب گیری همانند فوق روان کننده های متداول با افزایش الکتریسیته ساکن ذرات سیمان را به خوبی پخش می کند. در ادامه حضور زنجیره های جانبی باعث ممانعت شدید از تجمع مجدد ذرات سیمان می شوند و کماکان آن ها را به صورت مجزا و پخش شده نگه می دارند. این رفتار پدید آورنده بتنی روان با حفظ کارایی عالی حتی در مقادیر آب بسیار کم می باشد.

مشخصات ظاهری

شکل ظاهری: مایع روان

رنگ: قهوه ای کمرنگ

وزن مخصوص: 06/1 تا 07/1 گرم در سانتی متر مکعب در 20 درجه سانتیگراد

عدد قلیایی: 6-5

موارد کاربرد:

خاصیت عالی پخش کنندگی سیمان توسط Admix HE310 ، آن را تبدیل به افزودنی ایده آل برای تولید بتن های توانمند نموده است، به خصوص در طرح هایی که نسبت به آب به سیمان خیلی کم باشد می توان به کمک این محصول بتن روانی تولید نمود که به آسانی قالب پذیر است و بدون نیاز به ویبره تمامی نقاط قالب را پر کرده و فاقد حباب های درشت باشد.

تاثیر بر روی بتن سخت شده:

علاوه بر اثرات این افزودنی بر بتن تازه که در هنگام ساخت و ریختن بتن کاملأ چشمگیر است، تاثیر مطلوبی نیز بر بتن سخت شده دارد. از آن جمله: افزایش مقاومت فشاری در سنین اولیه و دراز مدت، افزایش مقاومت خمشی، بهبود مدول الاستیسیته، بهبود چسبندگی به آرماتورها و فولاد، مقاومت در برابر  کربناسیون، نفوذ  پذیری کمتر، پایداری بیشتر در برابر عوامل آسیب رسان محیطی، کاهش انقباض و خزش، و دوام بیشتر.

بسته بندی:

Admix HE310 در بشکه های 220 و 1100 کیلوگرمی یا تانکرهای بزرگ عرضه می شود.

سازگاری:

این محصول با هیچ افزودنی دیگری نباید مخلوط شود مگر اینکه توسط متخصصین شرکت دماوند سفید تایید شده باشد.

در صورت نیاز به استفاده از چند افزودنی لازم است هر یک به طور جداگانه به مخلوط بتن اضافه شوند. این افزودنی برای مخلوط های بتنی حاوی میکروسیلیس، خاکستربادی و سیمان های آمیخته و پوزولانی مناسب است.

مقادیر مصرف:

مصرف متداول Admix HE310 بین 5/0 تا 5/1 درصد وزن سیمان (مجموع مواد سیمانی) می باشد. مقادیر خارج از این محدوده به شرط انجام آزمایشات کارگاهی مجاز است.

راهنمایی برای مصرف:

Admix HE310 افزودنی آماده مصرف است و باید و در زمان ساخت بتن اضافه شود. تاثیر بهتر آن زمانی است که حدود 70 تا 80 درصد آب مصرفی اضافه شده باشد. هرگز این محصول را به مصالح خشک اضافه نکنید. اختلاط کامل بایستی انجام شود و برای این منظور پس از افزودن  Admix HE310 به مدت 60 ثانیه با دور تند مخلوط را هم بزنید. بروز پدیده آب انداختگی مربوط به ضعف دانه بندی مصالح است و با افزایش ریز دانه ها (فیلرها) مرتفع می شود.

انبارداری:

  Admix HE310بایستی در ظرووف اصلی خود و در دمای بیش از 5+ درجه سانتی گراد ، به دور از تابش مستقیم نور خورشید و در مکان سرپوشیده نگه داری شود. در صورت یخ زدن می توانید آن را به آرامی گرم نموده و بهم بزنید تا دوباره بازیافت شود. عدم رعایت شرایط انبارداری مناسب با بخش فنی شرکت دماوند سفید تماس حاصل فرمایید.

نکات ایمنی:

  Admix HE310محتوی هیچ ماده خطر ناکی نیست. و برای آگاهی بیشتر به بروشور ایمنی محصول مراجعه فرمایید.

تایيديه کيفيت

تمام محصولاتی که توسط شرکت دماوند سفید توليد و عرضه می شوند، تحت کنترل بخش کنترل کیفی این شرکت و مطابق با استانداردهای کيفی بين المللی می باشند.

در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان این شرکت با تلفن 88678881 یا پست الکترونیکی info@white-damavand.ir تماس بگیرید.