ADMIX RM620

ملات صافکاری یک جزئی سطوح بتنی، مسلح به الیاف پلی‌پروپیلن

ADMIX RM620 ملات تعمیری خاکستری رنگ و یک جزئی اصلاح شده با الیاف پلی پروپیلن جهت صافکاری سطوح بتنی مورد استفاده قرار می‌گیرد و پس از اضافه شدن آب به ملات قابل ماله کشی بر روی سطوح زبر بتنی و لایه‌های آسیب دیده سطحی تبدیل می‌شود. از این محصول می‌توان برای پر کردن حفره‌های بزرگ در سطح بتن استفاده کرد. در ضمن ملات اجرا شده فاقد جمع‌شدگی و ترک خوردگی خواهد بود.

مزایا

موارد کاربرد

شکل ظاهری                 پودر خاکستری

دانسیته                       1/5 کیلوگرم بر لیتر

آماده‌سازی سطح:

قبل از انجام تعمیرات باید سطوح را از وجود روغن،گرد وخاک ، رنگ،ماده عمل آوری و دیگر آلودگی ها که باعث کاهش چسبندگی می‌شوند پاک کرد. سطوح در معرض تعمیر را اشباع نمایید تا آب ملات را جذب نکند. به گونه‌ای که سطوح مرطوب بوده و لی آب آزاد وجود نداشته باشد. چنانچه نیاز به تعمیر محل های آسیب دیده شدید باشد لازم است این مناطق تا عمق تخریب شده بریده شود و  تا جای ممکن شکل تیز  گوشه و مربعی داشته باشند. همچنین حداقل ضخامت 10 میلی متری پیرامون منطقه تعمیر شده حفظ شود. سطح مورد نظر باید خدشه‌دار بوده و دست کم از  ناهمواری های 5 میلی متری با فواصل 20 میلی متری برخوردار باشد.

در صورت مشاهده آرماتورهای زنگ زده ابتدا از سلامت درونی آن اطمینان یافته سپس نسبت به زنگ زدایی توسط یکی از روشهای برس زنی یا ماسه پاشی اقدام نمایید تا سطح فولاد تمیز نمایان شود. محافظت مضاعف آرماتورها  توسط پوشش های مخصوص ضروری است.

اختلاط:

 ADMIX RM 620 به گونه ای طراحی شده که به راحتی مخلوط شود و برای این منظور بهتر است از مخلوط کن دستی با دور پایین استفاده کرد. مقدار آب مورد نیاز برای هر کیسه 25 کیلو گروی ملات  3.5 تا 4.5 لیتر می باشد. ابتدا آب را درون ظرف ریخته در حالی که مخلوط کردن ادامه دارد پودر را به آرامی به آب اضافه نمایید و مخلوط کردن را تا یکنواخت شدن شکل ملات ادامه دهید. توجه شود که از مخلوط کردن طولانی پرهیز شود. بسته به میزان روانی ملات مورد نظرمی توان مقدار آب مصرفی را تنظیم کرد.

 

عمل آوری:

عمل آوری ملات اجرا شده به ویژه در شرایط گرما و باد شدید ضروری می باشد. برای این منظور می توان از آب تمیز، مایع عمل آوری یا پوشش نایلونی استفاده کرد.

download-pdf

دیگر ملات‌های صاف‌کننده

RM610

RM610

ملات صافکاری پایه سیمانی سطوح بتنی تقویت شده با لاتکس