افزودنی پودری تسریع کننده گیرش بتن و ملات

                                   

Admix AC471

                                   

Admix AC471 تسریع کننده زمان گیرش سیمان است و به صورت پودر عرضه می شود. از این محصول برای کسب مقاومت های زودرس یا گیرش سریع بتن و دوغاب استفاده می شود. این ماده در بتن پاششی به روش خشک، با مصالح آماده پاشش مخلوط می شود و به محض افزودن آب در سر لوله بتن پاش با سیمان موجود واکنش داده و باعث گیرش سریع آن می شود. 

موارد کاربرد

 Admix AC471  در هرجايی که مقاومت های اوليه زياد یا اجرای لايه های ضخيم احتياج باشد به کار مي رود مانند:‌

  • نگه داري موقت يا دائمي در تونل ها و سازه های زیر زمینی
  • تثبيت صخره ها در راه سازی و معادن
  • تزریق دوغاب در زمين های ضعيف و سست
  • تثبيت سطوح شيبدار
  • دوغاب مصرفي در حفاري با TBM يا تزريق دوغاب سيمان و بتن کفي براي پرکردن پشت سازه های بتنی
مشخصات فنی

شکل ظاهری: پودر سفید رنگ

وزن مخصوص: 0.85 تا 0.90 گرم در ميلي ليتر

عدد قلیایی: 13 تا 14

مقدار کلرايد : کمتر از 1/0 درصد

نکات اجرایی:

پيشنهاد مي شود از سيمان تازه استفاده کنيد زيرا سيمان کهنه اثرات منفي در مختصات گيرش مخلوط بتني به وجود مي آورد. این محصول با انواع سیمان ها سازگار است. پيشنهاد مي شود از سيمان پرتلند استفاده نماييد که به طور معمول گيرش سريعتري از برخی سيمان هاي ترکيبي و ضد سولفات دارد. Admix AC471 تاثیرخوبي برسيمان هاي مخلوط شده با خاکستر بادي و سرباره دارد ولی در همه موارد به طورجدي توصيه مي شود آزمايش هاي مقدماتي براي بدست آوردن زمان گيرش و مقاومت 24 ساعته با سيمان مصرفي در طرح انجام پذيرد.

طرح اختلاط:

در طرح اختلاط بتن پاشي به روش خشک که از  Admix AC471 به عنوان زود گیر کننده استفاده مي شود، نسبت آب به سيمان (تمام مواد سيماني) بايستي کمتر از 5/0 و در صورت امکان کمتر از 45/0 باشد. اگر هدف کسب مقاومت هاي بسیار زودرس باشد بهتر است نسبت آب به سيمان 4/0يا کمتر درنظر گرفته شود. هرچه نسبت آب به مواد سيماني کمتر باشد گيرش سريعتر اتفاق مي افتد، زودگيرکننده کمتري مصرف مي شود و مي توان لايه هاي ضخيم تري را اجرا کرد.

مقدارمصرف:

مقدار مصرف با انجام آزمایش در هر پروژه تعیین می شود و قابل تعمیم به پروژه دیگر نیست. محدوده مصرف آزمایش شده بین 2 تا 7 درصد وزن سیمان می باشد که بستگی به زودگیری مورد نیاز، نوع سیمان و نسبت آب به سیمان دارد.

بسته بندي:

Admix AC471 در کیسه های پلی اتیلنی 25 کیلوگرمی عرضه مي شود.

انبارداري:

Admix AC471  بايستي کیسه های اصلي خود در محیط سربسته نگه داري شود. عمر مفید این محصول 12 ماه است.

عدم رعايت شرايط انبارداري مناسب ممکن است باعث آسيب ديدن محصول يا ظرف آن شود. براي کسب اطلاع از روش انبارداري مناسب با بخش فني شرکت دماوند سفید تماس حاصل نماييد.

نکات ايمني:

Admix AC471  محتوي مواد قلیایی است و در هنگام کار لازم است از وسایل حفاظت فردی مانند عینک، ماسک، دستکش و لباس کار استفاده شود. در صورت تماس با چشم ها یا پوست بلافاصله آن را به مدت 15 دقیقه با آب فراوان شستشو دهید.

تایيديه کيفيت

تمام محصولاتی که توسط شرکت دماوند سفید توليد و عرضه می شوند، تحت کنترل بخش کنترل کیفی این شرکت و مطابق با استانداردهای کيفی بين المللی می باشند.

در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان این شرکت با تلفن 88678881 یا پست الکترونیکی info@white-damavand.ir تماس بگیرید.